Image
Kolejki WATTMAN MINI EXPRESS TRAIN zostały zaprojektowane i ręcznie wykonane w Kanadzie. Zbudowane z myślą o użytkowaniu w: centrach handlowych, ogrodach zoologicznych, parkach rozrywki rodzinnej jak i podczas innych wydarzeń specjalnych.
Wzorowane na amerykańskim pociągu z XIX wieku, z wiernie odwzorowanymi kształtami i detalami. Zostały wykonane z materiałów najwyższej, nietoksycznych farb i lakierów, miedzianych i mosiężnych elementów. Posiada oświetlenie LED oraz nagłośnienie HI-FI.
Image
Image
Image
Image
Kolejki są zaawansowane technologicznie, dlatego znacząco przewyższają inne kolejki rekreacyjne. W przeciwieństwie do powszechnie używanych w Polsce spalinowych, hałaśliwych i topornych kolejek nasze wyróżniają się tym, że:
- posiadają napęd elektryczny z bezawaryjnym i odpornym na przeciążenia, cicho pracującym silnikiem oraz zaawansowanym systemem wspomagania akumulatorów. Akumulatory naładowane w 100% wystarczają na 20 godzin pracy kolejki w obiektach zamkniętych lub 15 godzin pracy na zewnątrz. Czas ładowania akumulatorów poprzez standardowe gniazdko elektryczne to 8-10 godzin, a koszt takiego ładowania zamyka się w granicach kilku kilkunastu złotych.
- małe wymiary kolejki (1.05 m-szerokość x 10.12 m-długość) sprawiają, że nasze kolejki mogą jeździć praktycznie wszędzie. Przednie koła lokomotywy umiejscowione centralnie oraz skrętne koła wagoników pozwalają na manewry, które w tradycyjnych kolejkach są niemożliwe do wykonania (np. techniczny promień skrętu to 5,5 m. jednak cała kolejka może zawrócić w mniejszym promieniu). Ponadto zastosowane w kolejce specjalne ogumienie nie pozostawia śladów.
Image
- jednorazowo kolejka może przewieźć 24 małe dzieci lub 18 osób dorosłych razem z dziećmi, (np. 6 osób dorosłych i 12 dzieci), co przy standardowym 5 minutowym kursie podczas 8 godzin pracy daje nam przepustowość na poziomie 1500 osób.
- maksymalna prędkość kolejki 6,1 km/h pozwala na swobodne oglądanie otoczenia i jednocześnie czerpanie przyjemności z jazdy. Dzięki temu, że prędkość kolejki zbliżona jest do przeciętnej prędkości chodu człowieka - osoby, które nie biorą udziału w przejażdżce (np. rodzice z wózkami), mogą zwykłym tempem podążać za swoimi dziećmi jadącymi kolejką.
- w naszych kolejkach zastosowano rozwiązania zapewniające komfort i bezpieczeństwo podróżnych. Wyeliminowano ostre krawędzie, w drzwiach wagoników zamontowano gumowe listwy zabezpieczające oraz proste zamki, których nie otworzy dziecko. Zastosowano także trzy niezależne systemy zaczepu wagoników oraz zamocowano siatki zabezpieczające między wagonikami.
Image
Image
Image
Image
- system antykolizyjny zastosowany w naszych kolejkach deklasuje całkowicie pozostałe maszyny tego typu. W przypadku wtargnięcia pod koła kolejki przypadkowej osoby lub pojawienia się na trasie przejazdu jakiejś przeszkody - sterowany komputerem system antykolizyjny spowalnia lub zatrzymuje kolejkę. Takiego systemu nie posiada żadna kolejka operująca w Polsce.
Powyższe zalety stawiają nasze kolejki na pierwszym miejscu spośród innych urządzeń tego typu jeżdżących w Polsce.
Zastosowane wysokiej, jakości materiały, innowacyjne rozwiązania technologiczne i wysoka, jakość wykonania czynią te kolejki przyjazne dla użytkowników, otoczenia jak i środowiska. Natomiast wśród znawców branży kolejek elektrycznych dedykowanych dla transportu rekreacyjnego jest to najwyżej i najlepiej oceniana maszyna, często nazywana Rolls-Royce wśród kolejek.
Image
Image
Image
Image
Aby uatrakcyjnić jazdę kolejkami, zostały one wyposażone:
- w maszynę do wytwarzania dymu (bezbarwny, nieszkodliwy, szybko rozpływający się w powietrzu dym na bazie glikolu)
- w ruchome koła boczne lokomotywy
- realistyczne dźwięki lokomotywy dostosowujące się do ruchu kół i prędkości kolejki
- system nagłośnienia w każdym wagonie z mikrofonem i systemem HI-FI w lokomotywie do podpięcia np. Ipoda ze ścieżką dźwiękową
Kolejki posiadają także specjalne ramki na bokach wagoników oraz dodatkowe ramki montowane na ich dachach, dzięki czemu można je spersonalizować umieszczając w nich tablice informacyjne lub reklamowe. Kolejki WATTMAN MINI EXPRESS TRAIN posiadają certyfikaty TUV i CE dopuszczające je do użytkowania na terenie całej Unii Europejskiej. Firma „DRAGO” posiada pełne ubezpieczenie kolejki ubezpieczenie OC oraz ubezpieczenie od szkód w najmowanych nieruchomościach i ruchomościach. Polisa Powszechny Zakład Ubezpieczeń PZU.
Image
Image
Jeśli pragną Państwo uzyskać więcej informacji na temat kolejek lub firmy, jesteśmy do Państwa dyspozycji. Możemy udzielić wszelkich informacji: osobiście, za pośrednictwem poczty email lub podczas rozmowy telefonicznej.